Sekojiet mums un lasat jaunumus!

ALPINE ATGRIEŽAS A110 – KOMPAKTS UN VEIKLS FRANČU SPORTA AUTO

Vienu gadu pēc izstāžu modeļa Alpine Vision prezentācijas Ženēvas auto izstādē atklāts ražošanas sērijas auto – jaunais Alpine A110. Apvienojot klasiskos Alpine principus – viegls svars, ātrums un veiktspēja – šis divvietīgais sporta kupejas auto ar dzinēju vidusdaļā ir īsts sava priekšteča – leģendārā A110 Berlinette – idejiskais mantinieks. Jauno auto būvēs Alpine rūpnīcā Djepē, Francijā, un pirmie modeļi pie pircējiem kontinentālajā Eiropā nonāks 2017. gada nogalē. Lielbritānijā un Japānā jaunās automašīnas pārdošanā parādīsies 2018. gadā. Alpine ir atgriezies, lai ieņemtu savu vietu sporta auto segmentā ar vienu vienīgu nelokāmu solījumu: baudu braukt.

A110 modeļa alumīnija platforma un korpuss ir projektēti tā, lai radītu ārkārtīgi stingru un izturīgu, tomēr tajā pašā laikā vieglu spēkrata uzbūvi. A110 ir ārkārtīgi viegls auto. Tā pašmasa ir tikai 1080 kg (izņemot izvēles elementus). Kompaktais izmērs (garums – 4178 mm, platums – 1798 mm un augstums – 1252 mm), optimālais svara sadalījums (44% priekšā / 56% aizmugurē) un piezemēts smaguma centrs kalpo veiklībai, turklāt šis auto ir īpaši piemērots braukšanai pa līkumotiem kalnu ceļiem, ar ko Alpine iemantoja slavu tālajos 1960. un 1970. gados. Alpine automašīnas masa arī ir koncentrēta ap spēkrata centru, degvielas tvertne atrodas aiz priekšējās ass, bet motors – aizmugurējās ass priekšā, un šī konstrukcija ļauj vadītājam justies burtiski vienotam ar auto.

A110 ir aprīkots ar jaunu 1,8 litru četru cilindru turbopūtes dzinēju, ko izstrādājusi Renault-Nissan alianse. Inženieri kopā ar sporta auto speciālistiem no Renault Sport ir pielāgojuši šo dzinēju Alpine vajadzībām, aprīkojot ar īpašu gaisa ieplūdi, turbokompresoru, izplūdes sistēmu un citiem elementiem. Dzinējs spēj attīstīt maksimālo jaudu 185kW / 252 ZS un maksimālo griezes momentu 320 Nm. Kopā ar mazo pašmasu, kas ir tikai 1080 kg, A110 raksturo izcila jaudas un svara attiecība: 4,3 kg / ZS (233 ZS/t), kas dod iespēju sasniegt paātrinājumu līdz 100 km/h tikvien kā 4,5 sekundēs. Dzinējs nāk komplektācijā ar Getrag 7 pārnesumu slapjā divsajūga (DCT) ātrumkārbu, un pārnesumskaitļi izstrādāti īpaši Alpine automašīnai, lai nodrošinātu optimālu veiktspēju visos apstākļos. Ar tādiem papildinājumiem kā intensīva šķidrumu dinamiskā simulācija, vieglums, vienas izejas aktīvā sporta izpūtēja sistēma A110 auto ir radīts lieliskai veiktspējai un izcilai kvalitātei. A110 piedāvā trīs braukšanas režīmus (normāls, sporta, trases) ar atšķirīgiem dzinēja un ātrumkārbas iestatījumiem, stūres, ESC kontroles sistēmas, izpūtēja skaņas un vadītāja displeja pielāgojumiem atbilstoši braukšanas apstākļiem (un vadītāja noskaņojumam).

A110 ir ļoti moderna, tomēr uzreiz atpazīstama Alpine markas automašīna. Mūsdienīga dizaina valoda, materiāli un tehnoloģija tajā veiksmīgi apvienoti ar izmēru, formu un profilu, kas bija raksturīga leģendārajam oriģinālam – A110 Berlinette. Priekšgals, četras neatkarīgas full LED dienas gaitas gaismas un priekšējā pārsega centra līnijas skaidri norāda uz Alpine gēniem. Sānu profils apliecina uzbūves efektivitāti – virsbūves apvalks cieši apvij tehniskos komponentus ar mērķi samazināt emisijas un palielināt veiktspēju. Aizmugurē "X" formas LED lukturi ar dinamiskiem pagriezienu rādītājiem piešķir automobilim izteikti modernu izskatu, savukārt ieslīpā, noapaļotā aizmugure atgādina Alpine vēsturiskos modeļus. Mazā un vieglā A110 automobiļa salons sagaida ar ērtu vadītāja pozīciju, augstākās kvalitātes apdares materiāliem (maiga dabīga āda, alumīnija detaļas, oglekļa šķiedras), kas vadītājam un pasažierim liks justies ļoti patīkami.

Pirmais Alpine salons tiks atvērts marta beigās 2017.gadā Boulogne-Billancourt, Parīzē.

Vairāk informācijas: http://www.euroauto.lv/news_and_blog/news/alpine.pdf